• DIALux evo 8.1
    DIALux evo 8.1
  • Výpočet osvětlení
    Výpočty osvětlení
  • DIALux školení
    DIALux školení

 

Školení DIALux

icons8-training-50.png

Školení softwaru DIALux a DIALux evo. Více zde.

 

Výpočty osvětlení

icons8-light-automation-50.png

Výpočty osvětlení a proslunění budov a venkovních prostor. Více zde.

 

Návrhy osvětlení

icons8-ceiling-light-50.png

Vypracování profesionálních návrhů osvětlení. Více zde.

 

Dodávky osvětlení

icons8-delivered-50.png

Špičkové produkty, které si posvítí na Vaši práci.

Osram žaluje Samsung a LG

Osram, Německý výrobce osvětlení vede patentový spor proti dvěma soupeřům na trhu, Korejské společnosti na spotřební elektroniku Samsung a LG. Osram uvádí, že provedl právní kroky proti skupině společností Samsung a LG ve Spojených státech a Německu a LG v Japonsku. Osram má rovněž v úmyslu podat žalobu proti LG v Číně.

Osram uvádí, že Samsung a LG porušují její patenty na výrobu bílých LED diod.

„Našim cílem v podání žalob proti Samsungu a LG, je aby se zabránilo neoprávněnému použití našich technologii“ uvedl, Aldo Kamper, generální ředitel společnosti OSRAM Opto Semiconductors. „Vlastníme velký počet patentů. Které jsme vyvinuli v průběhu mnoha let intenzivního výzkumu a vývoje“.

Oba výrobci, Samsung a LG jsou přední výrobci LED. Pro rok 2010 v žebříčku Strategies Unlimited předních výrobců LED se Samsung umístil jako druhý, LG Innotek jako šestý, zatímco Osram Opto Semiconductors na třetím místě. Bíle LED diody jsou značně používány pro podsvícení displejů monitorů a televizorů.

 

osram

O nás

Společnost Top osvětlení s.r.o. působí na trhu s osvětlením již 7 let. Za tuto dobu jsme navázali spolupráci s velice významnými společnostmi v oboru osvětlování. Provádíme jako jediní, akreditované školení softwaru DIALux a DIALux evo, dále pak výpočty všech druhů osvětlení a proslunění. Pomáháme řadě firem s výběrem toho správného dodavatele svítidel. Specialitou jsou výpočty veřejného osvětlení a přisvětlení přechodů pro chodce.  

Světelná technika je poměrně specifický technický obor, který se stále dynamicky rozvíjí a návrh osvětlení vyžaduje široký přehled a orientaci v mnoha oborech i velmi dobrou znalost technických prostředků (světelných zdrojů, svítidel atd.).

Pro simulace výpočtů využíváme profesionální velice rychlé výpočetní stroje ve spojení se softwarem DIALUX, který dokáže zaručit velice přesné a detailní výstupy i pro ty nejnáročnější klienty. Není problém vytvořit renderované obrázky nového světelného systému či dokonce video z prostor kde svítidla navrhujeme.

Svítidla, která dodáváme ve spolupráci s našimi partnery, jsou námi testována a měřena. 

Není pro nás problém navrhnout světelnou soustavu s plným řízením pomocí protokolu DALI. Dodání systému, naprogramování, uvedení do provozu či zaškolení pracovníků.

Do průmyslových prostor navrhujeme robustní a vysoce výkonná svítidla s požadovaným krytím, která jsou osazena LED čipy nejvyšší kvality a proudovými zdroji značky MEANWELL. Tato kombinace zaručuje vysoký výkon a dlouhou životnost světelné soustavy. Svítidla dodáváme jak jednotlivě tak jako kompletní instalaci na klíč.  

Návrhy, výpočty a dodávky osvětlení. Školení DIALux. DALI řízení.