• DIALux evo 8.1
    DIALux evo 8.1
  • Výpočet osvětlení
    Výpočty osvětlení
  • DIALux školení
    DIALux školení

 

Školení DIALux

icons8-training-50.png

Školení softwaru DIALux a DIALux evo. Více zde.

 

Výpočty osvětlení

icons8-light-automation-50.png

Výpočty osvětlení a proslunění budov a venkovních prostor. Více zde.

 

Návrhy osvětlení

icons8-ceiling-light-50.png

Vypracování profesionálních návrhů osvětlení. Více zde.

 

Dodávky osvětlení

icons8-delivered-50.png

Špičkové produkty, které si posvítí na Vaši práci.

DALI 2: nová verze řízení

dali2DALI protokol byl poprvé uveden v roce 2000 a poté prošel mnoha revizemi. Klíčová zásada DALI je interoperabilita a DALI 2 pomůže vyplnit díry v původním standardu. DALI 2 představí Vstupní zařízení a nastaví základy pro budoucí začlenění do Ovládacích zařízení.

DALI 2 nejenom zaručuje zpětnou kompatibilitu s existujícím systémem DALI (verze 1), ale nabízí příležitost pro inovace jako vzdálené řízení, integrace požárních a nouzových světlených systémů, balancování světelného výkonu LED a redukci zatížení svítidel při špičkách v elektro vedení.

Nové edice existujících částí standardu – verze 2 částí 101 (systém), 102 (řídící zařízení) jsou nyní publikovány (listopad 2014), jako nová část je 103 (řídící systémy).

Pro část 103 (řídicí systémy) je toto první vydání. Několik specifických částí (Vstupní zařízení) je stále ve vývoji, obsahující části pro tlačítka a digitální vstupy, rotační a posuvné části, detekce pohybu, světlené senzory a zpětná vazba.

Vylepšení v DALI 2

Dále rozšiřovat standard ovládacího zařízení

V nové verzi je mnoho vylepšení jako několik nových příkazů a vlastností. Poprvé obsahuje standard pro řídicí systémy IEC 62386. Aby toho bylo dosaženo, bylo nezbytné provézt změny v částech 101 a 102 s cílem zjistit, že nebude problém mezi systémovými požadavky části 101 a požadavky na řídící zařízení z části 102. Část standardu 103 zavádí všeobecné požadavky na řídicí systémy.

Vstupní zařízení a Aplikační ovladač

Zveřejnění obecných požadavků – Řídicí systémy rovněž umožnují další standardizaci v oblasti specifických částí pro řídící jednotky. Plán nastiňuje standardizaci vstupních zařízení – typ řídícího zařízení, které poskytuje informace - vstup – do systému. Dalším typem ovládacího zařízení je Aplikační ovladač, který může využít informace poskytnuté Vstupním zařízením a dalšími zdroji, aby mohli přijímat a posílat příkazy do Řídícího zařízení.

O nás

Společnost Top osvětlení s.r.o. působí na trhu s osvětlením již 7 let. Za tuto dobu jsme navázali spolupráci s velice významnými společnostmi v oboru osvětlování. Provádíme jako jediní, akreditované školení softwaru DIALux a DIALux evo, dále pak výpočty všech druhů osvětlení a proslunění. Pomáháme řadě firem s výběrem toho správného dodavatele svítidel. Specialitou jsou výpočty veřejného osvětlení a přisvětlení přechodů pro chodce.  

Světelná technika je poměrně specifický technický obor, který se stále dynamicky rozvíjí a návrh osvětlení vyžaduje široký přehled a orientaci v mnoha oborech i velmi dobrou znalost technických prostředků (světelných zdrojů, svítidel atd.).

Pro simulace výpočtů využíváme profesionální velice rychlé výpočetní stroje ve spojení se softwarem DIALUX, který dokáže zaručit velice přesné a detailní výstupy i pro ty nejnáročnější klienty. Není problém vytvořit renderované obrázky nového světelného systému či dokonce video z prostor kde svítidla navrhujeme.

Svítidla, která dodáváme ve spolupráci s našimi partnery, jsou námi testována a měřena. 

Není pro nás problém navrhnout světelnou soustavu s plným řízením pomocí protokolu DALI. Dodání systému, naprogramování, uvedení do provozu či zaškolení pracovníků.

Do průmyslových prostor navrhujeme robustní a vysoce výkonná svítidla s požadovaným krytím, která jsou osazena LED čipy nejvyšší kvality a proudovými zdroji značky MEANWELL. Tato kombinace zaručuje vysoký výkon a dlouhou životnost světelné soustavy. Svítidla dodáváme jak jednotlivě tak jako kompletní instalaci na klíč.  

Návrhy, výpočty a dodávky osvětlení. Školení DIALux. DALI řízení.