• DIALux evo 8.1
    DIALux evo 8.1
  • Výpočet osvětlení
    Výpočty osvětlení
  • DIALux školení
    DIALux školení

 

Školení DIALux

icons8-training-50.png

Školení softwaru DIALux a DIALux evo. Více zde.

 

Výpočty osvětlení

icons8-light-automation-50.png

Výpočty osvětlení a proslunění budov a venkovních prostor. Více zde.

 

Návrhy osvětlení

icons8-ceiling-light-50.png

Vypracování profesionálních návrhů osvětlení. Více zde.

 

Dodávky osvětlení

icons8-delivered-50.png

Špičkové produkty, které si posvítí na Vaši práci.

169097c3 f64c 4494 b2c4 65738067d7b1Lumileds dnes představilo nové LED LUXEON 2835 HE, které mají světelnou účinnost přes 200 lm/W. Díky tomuto výkonu pokud je umístíme do svítidla, dosáhneme světelné účinnosti svítidla někde kolem 150 lm/W. LED budou v CRI 70 až 90.

Tým vedený chemikem Rubénem Costou z IMDEA Materials v Madridu a chemici Jesús Berenguer a Javier García představili nový objev na poli světelných zdrojů a výroby LED. Modré světlo, které produkují běžné LED, nejsou úplně prospěšné pro lidské zdravý, speciálně pro děti a má negativní dopad na chemii v mozku. Zmínění vědci úspěšně vyvinuli materiál (silica nanoparticles), který emituje vysoce kvalitní bílé světlo. V této oblasti jsou výzkumní pracovníci z univerzity La Rioja a Alicante experti na využití koordinační chemie nazvané sol-gel, což je technika, která umožňuje přípravu oxidů kovů s novými vlastnostmi. Rubén Costa, jeden z předních světových předních světových výrobců luminiscenčních přístrojů, jako jsou LED diody, a ve vývoji fotovoltaické energie zkoumá vlastnosti těchto oxidů společně se svou výzkumnou skupinou v materiálech IMDEA.

Základním přínosem této práce je to, že se podařilo vyrobit bílé světlo, které vyniká svou stabilitou, vynikající kvalitou a nepoškozuje oči. Dosud se jíným vědcům podařilo vyrábět podobné materiály, které vyzařovaly zelené, modré nebo červené světlo, ale ne bílé, což je klíčová barva pro jejich budoucí využití. Kromě toho LED diody připravené tímto novým materiálem představují rekord ve stabilitě, která zdaleka překonává dříve vyvinuté monochromatické světlo. Světlo vyzařované těmito novými LED diodami je velmi podobné slunečnímu záření, které také činí zdravější. Praktickým význam tohoto materiálu s bílým světlem je, že by mohl nahradit současné barevné filtry na bázi vzácných zemin, jako je yttrium, jejichž těžba a znečištění způsobují významné nepříznivé účinky na životní prostředí.

tridonic LED modul

Již pátá generace modulů LLE ADVANCED o šířce 24 mm pro lineární svítidla a světelné panely, která dosahuje výjimečné účinnosti až 200 lumenů na watt. Standartní portfolio produktů se dostává na účinnost kolem 190 lumenů na watt. Všechny moduly jsou k dispozici s CRI větší než 80 a 90 obojí jako SELV a No-SELV varianty. Dále se budou dodávat teploty barev 2.700K, 3000K, 3.500K, 4.000K, 5.000K a 6.500K. Životnost modulů ke 72.000h a dostanou pětiletou záruku od výrobce.

O nás

Společnost Top osvětlení s.r.o. působí na trhu s osvětlením již 7 let. Za tuto dobu jsme navázali spolupráci s velice významnými společnostmi v oboru osvětlování. Provádíme jako jediní, akreditované školení softwaru DIALux a DIALux evo, dále pak výpočty všech druhů osvětlení a proslunění. Pomáháme řadě firem s výběrem toho správného dodavatele svítidel. Specialitou jsou výpočty veřejného osvětlení a přisvětlení přechodů pro chodce.  

Světelná technika je poměrně specifický technický obor, který se stále dynamicky rozvíjí a návrh osvětlení vyžaduje široký přehled a orientaci v mnoha oborech i velmi dobrou znalost technických prostředků (světelných zdrojů, svítidel atd.).

Pro simulace výpočtů využíváme profesionální velice rychlé výpočetní stroje ve spojení se softwarem DIALUX, který dokáže zaručit velice přesné a detailní výstupy i pro ty nejnáročnější klienty. Není problém vytvořit renderované obrázky nového světelného systému či dokonce video z prostor kde svítidla navrhujeme.

Svítidla, která dodáváme ve spolupráci s našimi partnery, jsou námi testována a měřena. 

Není pro nás problém navrhnout světelnou soustavu s plným řízením pomocí protokolu DALI. Dodání systému, naprogramování, uvedení do provozu či zaškolení pracovníků.

Do průmyslových prostor navrhujeme robustní a vysoce výkonná svítidla s požadovaným krytím, která jsou osazena LED čipy nejvyšší kvality a proudovými zdroji značky MEANWELL. Tato kombinace zaručuje vysoký výkon a dlouhou životnost světelné soustavy. Svítidla dodáváme jak jednotlivě tak jako kompletní instalaci na klíč.  

Návrhy, výpočty a dodávky osvětlení. Školení DIALux. DALI řízení.