lg oled wall.jpg

Video ukázka nového Tv modelu od LG a to konkrétně  Wallpaper Signature OLED TV 55EJ5C-B. Televize využívá 55 palcový FHD panel, ano tato televize nemá 4K. Cena se bude pohybovat kolem 7.000 USD.

firefly-inspired-oleds-img_assist-400x167.jpgVědcům z Korejského výzkumného ústavu KAIST se podařilo vytvořit OLED, které mají o 60% větší světelnou extrakci a o 15% lepší pozorovací úhly. Využili k tomu zkoumání optických vlastností  světlušek, jenž emitují světlo pomocí drobných vzorovaných hierarchických struktur. Zatím tato technologie hledá průmyslového partnera na pomoc komercializovat tento nápad.  

id-tech-ex-oled-lighting-price-market-2016-2025-img_assist-400x228.jpgSpolečnost IDTechEx vydala nový report ohledně OLED osvětlení, v němž se zaměřuje na předpokládaný růst, který by v roce 2025 měl dosáhnout hodnoty 1.8 miliardy dolarů. I když se to může zdát jako vzdálená budoucnost, IDTechEx vidí vývoj pozitivně. Na přiložených grafech je znázorněná klesající cena panelů a síla trhu, která naopak pozvolna roste a od roku 2021 nabírá sílu. Jsou to samozřejmě jen předpoklady, jak se trhu s OLED bude dařit je ve hvězdách. Držíme OLED technologii palce.

osram oled 1Společnost Osram se zaměřuje na automobilový průmysl s cílem využít OLED panely a již nedávno uvedla nový strategický plán, který obsahuje investici 2 miliardy euro do vývoje současných a budoucích světelných technologií jako jsou OLED světlomety. Společnost nyní zveřejnila nové video ukazující jejich nový flexibilní světelný systém. Panely by měli přijít k produkci začátkem roku 2016.