Light Art expozice v Eindhovenu bude uzavřena do konce roku 2010

Light Art muzeum (Centrum Kunstlicht in de Kunst) v nizozemském Eindhovenu, přestane existovat do konce tohoto roku. Muzeum je nuceno uzavřít své brány kvůli nedostatku finančních prostředků.

Od roku 2002 sídlelo muzeum v první závodu Philips na zářivky, v centru Eindhovenu. Závod prošel velmi úspěšným vývojem, díky početným týmem dobrovolníků a velkorysé finanční podpoře společnosti Philips.


Muzeum, které je jediné muzeum na světě, se zaměřuje na LightArt, organizovalo mnoho významných výstav, a získalo národní a mezinárodní uznání.

Nyní muzeu čelí finančním obtížím, způsobených zhoršující se ekonomickou situací, která vyústila v klesající dotaci a sponzorských příjmům. I přes finanční pomoc nabízející Philips, aby pokračovalo muzeum v běhu byly výsledky negativní, město Eindhoven stáhlo svou podporu.

Po pečlivém zvážení se rada muzea rozhodla zastavit veškeré muzejní činnosti do konce roku 2010. Sbírky budou uloženy ve skladu, až do konečného rozhodnutí o budoucnosti.

Současná výstava "Kdo se bojí červené, žluté a zelené" od mladého čínského umělce Li Hui, bude otevřena až do 5. prosince, po kterém muzeum zavře své brány.

Pro další informace o uzavření, můžete kontaktovat John Jaspers, ředitel muzea.
Telefon: 31 40 2755183
www.kunstlichtkunst.nl

Philipsfabriekje%20525