Honeycomb™ LED Čip od Verticle Inc.

Verticle, Inc (www.verticleinc.com) Dublin, Kalifornie oznámila jako první na světě šestiúhelníkový LED čip. Honeycomb LED čip, pojmenovaný po svém šestiúhelníkovém tvaru, je vertikálně členěný, vyvinutý speciálně pro vysoce výkonné LED aplikace. Předpokládá se, že tato metoda přinese lepší světelný výkon ve srovnání s konvečními čtvercovými nebo obdélníkovými typy LED diod, řekl Dr.Mike jednatel společnosti Yoo.

Šestiúhelníkový čip LED přináší několik výhod a to z hlediska nákladů, účinnosti a profilu paprsku. První výhodou je větší počet čipů při výrobě z kruhového waferu. Čipů, může být až o 15% více než u klasických čtvercových nebo obdélníkových čipů stejné velikosti. Čip produkuje paprskový profil, který je mnohem blíže ke kruhovému tvaru s použitím objektivu v optické konstrukci. V porovnání, paprskový profil z typického čtvercového nebo obdélníkového čipu v kombinaci s kruhovou čočkou je obvykle zkreslený.

Ačkoli výhody šestihranného čipu oproti konvečním jsou obecně známé dosud byl problém ve výrobě takového čipu. Hlavním důvodem jsou obtíže při oddělování čipů. Nicméně, Verticle Inc vynalez techniku jak chemicky oddělit čipy a tato technologie je mnohem jednoduší než konveční separační techniky.

Verticle Inc. je společnost se sídlem v Silicon Valley, která má výrobní závody v Koreji. Verticle Inc se specializuje na výrobu vertikálních LED čipů pro BLU a LED osvětlení pomocí patentovaného Cu substrátu a chemické separační technologie.

 

Verticle1

 

 

Verticle2

Verticle3

Verticle4