csm HU Schnelle Berechnung Body 144ecfce481Ať už se jedná o nábytek, výzdobu nebo rostliny, mnoho návrhářů osvětlení používá 3ds objekty v projektech DIALux, aby lépe prezentovaly realitu. V závislosti na jejich počtu nebo velikosti mají tyto objekty velký vliv na dobu výpočtu projektu. Abychom ušetřili čas výpočtu a zlepšili vizualizaci objektů, naši vývojáři zavedli novou metodu výpočtu pro verzi DIALux evo 9 (k dispozici od poloviny roku).

exteriorDIALux evo 8.1 byl představen nedávno. Pro nás platí pravidlo, že pokud je jedna verze vydaná, pracuje se usilovně na verzi další. Již nyní vývojáři plně pracují na nové verzi DIALux evo 9, která přijde na trh v polovině roku 2019.


Vždy v čas představujeme nové možnosti a vlastnosti programu. Tentokrát se zaměříme na návrhy osvětlení pro venkovní plochy. V předchozích verzích nebyla žádná specifická informace pro venkovní plochy ani žádný pohled v CAD. Toto se změní v nové verzi. Následují příklad ukazuje jak bude vlastnost fungovat.

csm HU Ausgaben Header Blog 2ddfefbd25

Prezentace světelných návrhů klientům je velice důležitá. Jednoduchost a čistota výstupů, je klíčová pro pochopení koncovým klientem. Výstup bude kompletně v DIALuxu 9 předělán. Dokumentace bude mít kompletně nový design, fonty budou větší, obrázky budou více atraktivní. Navíc mohou tvůrci projektu nyní prezentovat své kontaktní údaje na samostatné stránce. Kromě toho bude také ve výstupu seznam všech místností s příslušnými svítidly a energetickými údaji. DIALux evo bude k dispozici v polovině roku 2019.

csm 0 DIAL Release 8 1 Header Blog e672b9b193

Novinky

  • Integrované okno pro zprávy s užitečnými tipy a informacemi
  • Dva nové standartní objekty
  • Zařazení svítidel do více prostor
  • Japonský udržovací činitel dle JIEG-001
  • Průvodce pro import DWG a DXF souborů jako při importu obrázků

csm DIAL Etagenubergreifende Bereiche Web Header eb5cfa3a4d

V listopadu bude uvolněna další nová verze softwaru pro výpočty osvětlení DIALux evo 8.1. V této nové aktualizaci bude mino jiné zlepšena rychlost aplikace, ale bude přidáno mnoho zajímavých funkcí, které zjednoduší práci při návrhu. Jedna z těchto novinek je výpočet osvětlení pro schodiště s několika patry.

csm DIAL Cross storey Areas Web Body1 dc227022b3

Světelný návrhář nyní může vygenerovat dokumentaci pro oblasti obsahující několik pater. Dialux jde směrem ploch a zón na které navrhne osvětlení dle požadovaných norem. Typický příklad výpočtu jsou schodiště s několika patry. Pokud budete potřebovat dokumentaci pro schodiště, můžete přiřadit svítidla v různých patrech pro celkové schodiště.

csm DIAL Cross storey Areas Web Body2 4d43777e39

Všechna svítidla přidaná do scény schodiště budou uvedena v dokumentaci. Návrhář získá náhled, seznam svítidel a spotřebu na jedné stránce.

csm DIAL Cross storey Areas Web Body3 51b4b65cca