• DIALux evo 8.1
    DIALux evo 8.1
  • Výpočet osvětlení
    Výpočty osvětlení
  • DIALux školení
    DIALux školení

 

Školení DIALux

icons8-training-50.png

Školení softwaru DIALux a DIALux evo. Více zde.

 

Výpočty osvětlení

icons8-light-automation-50.png

Výpočty osvětlení a proslunění budov a venkovních prostor. Více zde.

 

Návrhy osvětlení

icons8-ceiling-light-50.png

Vypracování profesionálních návrhů osvětlení. Více zde.

 

Dodávky osvětlení

icons8-delivered-50.png

Špičkové produkty, které si posvítí na Vaši práci.

Detaily o světelné technologii TLED s účinností 200lm/W

tled11

Philips, první kdo prezentuje prototyp lampy, která produkuje účinnost 200 lumenů na watt při kvalitním denním teplém světle. Tato nová technologie LED láme rekordy a posouvá LED na novou úroveň. LED s účinností 200lm/W je očekávána na trhu v roce 2015 a jistě bude využívána s široké řadě aplikací.

Cíl je dosáhnout hranici 200lm/W

Do dnešního dne, podobné hodnoty účinnosti bylo možné dosáhnout jen v laboratorních podmínkách, při kontrolované teplotě a po vložení zdroje do svítidla mlže účinnost spadnout o 50%. Nejúčinnější barvy LED jsou žlutá a zelená, které dosahují účinnosti až 380 lm/W, barva je ale nepoužitelná pro běžné použití.

Jak vzniká bílá barva?

Existují dvě metody jako docílit na výstupu bílé světlo. První metoda spojuje vlnové délky rozdílných LED k vytvoření bílé barvy světla (RGB), tato metoda povoluje světlenému návrháři ladit výsledné světlo podle požadavků.

Druhá metoda využívá modrou Indium-Gallium-Nitrid (InGaN) LED s povrchem fosforu. Tato metoda je běžněji používána.

Nyní Philips využívá nového přístupu, který kombinuje modré, zelené a červené světlo k vytvoření vysoce kvalitního bílého světla.

Srdcem této TLED je Philips Lumileds InGaN LED, která je nejúčinnější led na světě. Tato LED významně navyšuje účinnost oproti předchozí generaci. 

 tled

O nás

Společnost Top osvětlení s.r.o. působí na trhu s osvětlením již 7 let. Za tuto dobu jsme navázali spolupráci s velice významnými společnostmi v oboru osvětlování. Provádíme jako jediní, akreditované školení softwaru DIALux a DIALux evo, dále pak výpočty všech druhů osvětlení a proslunění. Pomáháme řadě firem s výběrem toho správného dodavatele svítidel. Specialitou jsou výpočty veřejného osvětlení a přisvětlení přechodů pro chodce.  

Světelná technika je poměrně specifický technický obor, který se stále dynamicky rozvíjí a návrh osvětlení vyžaduje široký přehled a orientaci v mnoha oborech i velmi dobrou znalost technických prostředků (světelných zdrojů, svítidel atd.).

Pro simulace výpočtů využíváme profesionální velice rychlé výpočetní stroje ve spojení se softwarem DIALUX, který dokáže zaručit velice přesné a detailní výstupy i pro ty nejnáročnější klienty. Není problém vytvořit renderované obrázky nového světelného systému či dokonce video z prostor kde svítidla navrhujeme.

Svítidla, která dodáváme ve spolupráci s našimi partnery, jsou námi testována a měřena. 

Není pro nás problém navrhnout světelnou soustavu s plným řízením pomocí protokolu DALI. Dodání systému, naprogramování, uvedení do provozu či zaškolení pracovníků.

Do průmyslových prostor navrhujeme robustní a vysoce výkonná svítidla s požadovaným krytím, která jsou osazena LED čipy nejvyšší kvality a proudovými zdroji značky MEANWELL. Tato kombinace zaručuje vysoký výkon a dlouhou životnost světelné soustavy. Svítidla dodáváme jak jednotlivě tak jako kompletní instalaci na klíč.  

Návrhy, výpočty a dodávky osvětlení. Školení DIALux. DALI řízení.