• DIALux evo 8.1
    DIALux evo 8.1
  • Výpočet osvětlení
    Výpočty osvětlení
  • DIALux školení
    DIALux školení

 

Školení DIALux

icons8-training-50.png

Školení softwaru DIALux a DIALux evo. Více zde.

 

Výpočty osvětlení

icons8-light-automation-50.png

Výpočty osvětlení a proslunění budov a venkovních prostor. Více zde.

 

Návrhy osvětlení

icons8-ceiling-light-50.png

Vypracování profesionálních návrhů osvětlení. Více zde.

 

Dodávky osvětlení

icons8-delivered-50.png

Špičkové produkty, které si posvítí na Vaši práci.

tled11

Philips, první kdo prezentuje prototyp lampy, která produkuje účinnost 200 lumenů na watt při kvalitním denním teplém světle. Tato nová technologie LED láme rekordy a posouvá LED na novou úroveň. LED s účinností 200lm/W je očekávána na trhu v roce 2015 a jistě bude využívána s široké řadě aplikací.

Cíl je dosáhnout hranici 200lm/W

Do dnešního dne, podobné hodnoty účinnosti bylo možné dosáhnout jen v laboratorních podmínkách, při kontrolované teplotě a po vložení zdroje do svítidla mlže účinnost spadnout o 50%. Nejúčinnější barvy LED jsou žlutá a zelená, které dosahují účinnosti až 380 lm/W, barva je ale nepoužitelná pro běžné použití.

Jak vzniká bílá barva?

Existují dvě metody jako docílit na výstupu bílé světlo. První metoda spojuje vlnové délky rozdílných LED k vytvoření bílé barvy světla (RGB), tato metoda povoluje světlenému návrháři ladit výsledné světlo podle požadavků.

Druhá metoda využívá modrou Indium-Gallium-Nitrid (InGaN) LED s povrchem fosforu. Tato metoda je běžněji používána.

Nyní Philips využívá nového přístupu, který kombinuje modré, zelené a červené světlo k vytvoření vysoce kvalitního bílého světla.

Srdcem této TLED je Philips Lumileds InGaN LED, která je nejúčinnější led na světě. Tato LED významně navyšuje účinnost oproti předchozí generaci. 

 tled

O nás

Společnost Top osvětlení s.r.o. působí na trhu s osvětlením již 7 let. Za tuto dobu jsme navázali spolupráci s velice významnými společnostmi v oboru osvětlování. Provádíme jako jediní, akreditované školení softwaru DIALux a DIALux evo, dále pak výpočty všech druhů osvětlení a proslunění. Pomáháme řadě firem s výběrem toho správného dodavatele svítidel. Specialitou jsou výpočty veřejného osvětlení a přisvětlení přechodů pro chodce.  

Světelná technika je poměrně specifický technický obor, který se stále dynamicky rozvíjí a návrh osvětlení vyžaduje široký přehled a orientaci v mnoha oborech i velmi dobrou znalost technických prostředků (světelných zdrojů, svítidel atd.).

Pro simulace výpočtů využíváme profesionální velice rychlé výpočetní stroje ve spojení se softwarem DIALUX, který dokáže zaručit velice přesné a detailní výstupy i pro ty nejnáročnější klienty. Není problém vytvořit renderované obrázky nového světelného systému či dokonce video z prostor kde svítidla navrhujeme.

Svítidla, která dodáváme ve spolupráci s našimi partnery, jsou námi testována a měřena. 

Není pro nás problém navrhnout světelnou soustavu s plným řízením pomocí protokolu DALI. Dodání systému, naprogramování, uvedení do provozu či zaškolení pracovníků.

Do průmyslových prostor navrhujeme robustní a vysoce výkonná svítidla s požadovaným krytím, která jsou osazena LED čipy nejvyšší kvality a proudovými zdroji značky MEANWELL. Tato kombinace zaručuje vysoký výkon a dlouhou životnost světelné soustavy. Svítidla dodáváme jak jednotlivě tak jako kompletní instalaci na klíč.