• DIALux evo 8.1
    DIALux evo 8.1
  • Výpočet osvětlení
    Výpočty osvětlení
  • DIALux školení
    DIALux školení

 

Školení DIALux

icons8-training-50.png

Školení softwaru DIALux a DIALux evo. Více zde.

 

Výpočty osvětlení

icons8-light-automation-50.png

Výpočty osvětlení a proslunění budov a venkovních prostor. Více zde.

 

Návrhy osvětlení

icons8-ceiling-light-50.png

Vypracování profesionálních návrhů osvětlení. Více zde.

 

Dodávky osvětlení

icons8-delivered-50.png

Špičkové produkty, které si posvítí na Vaši práci.

Vědci vytváří LED o tloušťce pár atomů

washington 2d led

Většina moderní elektroniky počínaje televizemi a chytrými telefony po nositelné technologie a počítačové monitory, využívají malé světlo emitující diody nebo LED. Tyto LED jsou založené na polovodičích, které emitují světlo při průchodu elektronů. Jak jsou zařízení menší a rychlejší, je zde větší požadavek na polovodiče a jejich velikost, sílu a účinnost.

Vědci z Washingtonské Univerzity vyvíjí nejtenčí známé LED, které mohou být použity jako zdroj světelné energie v elektronice.  LED jsou založeny na dvou rozměrných, flexibilních polovodičích, které je možné spojovat nebo zmenšovat a využívat v různorodých aplikacích, než dovoluje současné technologie.

„Můžeme vyrobit velice tenkou LED, jen 3 atomy tenkou. Takto tenké LED jsou velice důležité pro budoucí elektroniku“ uvedl Xiaodong Xu, profesor z univerzity.

Většina běžné elektroniky využívá troj rozměrné LED, ale tyto jsou 10 až 20x tenčí, což je až 10.000x tenčí než lidský vlas.

LED z UW jsou vyrobeny rovných plátů molekulárního polovodiče, známého jako selenid wolframičitý, patřící do skupiny dvou rozměrných materiálů, které byly nedávno identifikovány jako nejtenčí známé polovodiče. Tato nová technologie navíc může otevřít dveře v jiných odvětvích spotřební elektroniky. 

O nás

Společnost Top osvětlení s.r.o. působí na trhu s osvětlením již 7 let. Za tuto dobu jsme navázali spolupráci s velice významnými společnostmi v oboru osvětlování. Provádíme jako jediní, akreditované školení softwaru DIALux a DIALux evo, dále pak výpočty všech druhů osvětlení a proslunění. Pomáháme řadě firem s výběrem toho správného dodavatele svítidel. Specialitou jsou výpočty veřejného osvětlení a přisvětlení přechodů pro chodce.  

Světelná technika je poměrně specifický technický obor, který se stále dynamicky rozvíjí a návrh osvětlení vyžaduje široký přehled a orientaci v mnoha oborech i velmi dobrou znalost technických prostředků (světelných zdrojů, svítidel atd.).

Pro simulace výpočtů využíváme profesionální velice rychlé výpočetní stroje ve spojení se softwarem DIALUX, který dokáže zaručit velice přesné a detailní výstupy i pro ty nejnáročnější klienty. Není problém vytvořit renderované obrázky nového světelného systému či dokonce video z prostor kde svítidla navrhujeme.

Svítidla, která dodáváme ve spolupráci s našimi partnery, jsou námi testována a měřena. 

Není pro nás problém navrhnout světelnou soustavu s plným řízením pomocí protokolu DALI. Dodání systému, naprogramování, uvedení do provozu či zaškolení pracovníků.

Do průmyslových prostor navrhujeme robustní a vysoce výkonná svítidla s požadovaným krytím, která jsou osazena LED čipy nejvyšší kvality a proudovými zdroji značky MEANWELL. Tato kombinace zaručuje vysoký výkon a dlouhou životnost světelné soustavy. Svítidla dodáváme jak jednotlivě tak jako kompletní instalaci na klíč.  

Návrhy, výpočty a dodávky osvětlení. Školení DIALux. DALI řízení.