• DIALux evo 8.1
    DIALux evo 8.1
  • Výpočet osvětlení
    Výpočty osvětlení
  • DIALux školení
    DIALux školení

 

Školení DIALux

icons8-training-50.png

Školení softwaru DIALux a DIALux evo. Více zde.

 

Výpočty osvětlení

icons8-light-automation-50.png

Výpočty osvětlení a proslunění budov a venkovních prostor. Více zde.

 

Návrhy osvětlení

icons8-ceiling-light-50.png

Vypracování profesionálních návrhů osvětlení. Více zde.

 

Dodávky osvětlení

icons8-delivered-50.png

Špičkové produkty, které si posvítí na Vaši práci.

Jak funguje LEP – Light Emitting Plasma

lep zdroj

Architektura LEP se skládá ze dvou základních částí:

Emitor: křemíkový hořák usazený dielektriku

Rádio frekvenční driver (RF)

 

Rádio frekvenční signál je generovaný pomocí polovodičového RF driveru, který prochází do keramického resonátoru skrze nízko ztrátový koaxiální kabel. Struktura rezonátoru koncentruje pole RF a doručuje energii kompletně zatmelenému zdroji bez elektrod a žhavících vláken. Vysoce koncertované elektrické pole ionizuje plyn a vypařuje halogenidy ve zdroji - to vytvoří plasmu v jeho centru - tím vytvoří silné bílé světlo. V zadní části zdroje je ještě vysoce odrazivý materiál pro dokonalé rozptýlení světla do určeného směru. Barva světla je nastavitelná podle chemické náplně uvnitř zdroje, díky tomu může poskytnout denní bílou barvu světla a vysoký index podání barev.

Brilantnost LEP architektury spočívá v její jednoduchosti. Základní idea je dodat energii k vytvoření oblouku plasmy, bez nutnosti žhavících vláken nebo elektrod, a tím eliminovat poruchy a neefektivnost výbojek.

 

3

Délka náběhu na maximální výkon záleží na okolní teplotě. Při teplotě 25 °C je čas náběhu 40 vteřin, při teplotě -40 °C je délka náběhu 50 vteřin a při 55 °C 40 vteřin. Provozní teplota okolí by neměla přesáhnout -40 a +45 °C. Zdroj lampy je také velice náchylný na způsob umístění, nesmí být v nakloněné poloze jen v horizontální nebo vertikální pozici.

 

1

Krok 1

Okruh RF je uzavřený díky připojení RF zesilovače ke keramickému rezonátoru zvaný jako "puck". Ve středu tohoto rezonátoru je zapouzdřen křemíkový hořák, který je složený z materiálů podobných jako metal halidové zdroje.

Krok 2

Keramický rezonátor řízený zesilovačem, vytváří stálou vlnu uvnitř obklopenou stěnami. Elektrické pole je nejsilnější ve středu zdroje, který ionizuje plyn a vytváří záření.

Krok 3

Ionizující plyn se zahřívá a odpařující se metal halidové materiály vytváří silný sloupec plasmy uvnitř zdroje. Tento plasmový sloupec je umístěn ve středu křemíkového pláště a vyzařuje světlo s vysokou účinností.

 

2

O nás

Společnost Top osvětlení s.r.o. působí na trhu s osvětlením již 7 let. Za tuto dobu jsme navázali spolupráci s velice významnými společnostmi v oboru osvětlování. Provádíme jako jediní, akreditované školení softwaru DIALux a DIALux evo, dále pak výpočty všech druhů osvětlení a proslunění. Pomáháme řadě firem s výběrem toho správného dodavatele svítidel. Specialitou jsou výpočty veřejného osvětlení a přisvětlení přechodů pro chodce.  

Světelná technika je poměrně specifický technický obor, který se stále dynamicky rozvíjí a návrh osvětlení vyžaduje široký přehled a orientaci v mnoha oborech i velmi dobrou znalost technických prostředků (světelných zdrojů, svítidel atd.).

Pro simulace výpočtů využíváme profesionální velice rychlé výpočetní stroje ve spojení se softwarem DIALUX, který dokáže zaručit velice přesné a detailní výstupy i pro ty nejnáročnější klienty. Není problém vytvořit renderované obrázky nového světelného systému či dokonce video z prostor kde svítidla navrhujeme.

Svítidla, která dodáváme ve spolupráci s našimi partnery, jsou námi testována a měřena. 

Není pro nás problém navrhnout světelnou soustavu s plným řízením pomocí protokolu DALI. Dodání systému, naprogramování, uvedení do provozu či zaškolení pracovníků.

Do průmyslových prostor navrhujeme robustní a vysoce výkonná svítidla s požadovaným krytím, která jsou osazena LED čipy nejvyšší kvality a proudovými zdroji značky MEANWELL. Tato kombinace zaručuje vysoký výkon a dlouhou životnost světelné soustavy. Svítidla dodáváme jak jednotlivě tak jako kompletní instalaci na klíč.  

Návrhy, výpočty a dodávky osvětlení. Školení DIALux. DALI řízení.