• DIALux evo 8.1
    DIALux evo 8.1
  • Výpočet osvětlení
    Výpočty osvětlení
  • DIALux školení
    DIALux školení

 

Školení DIALux

icons8-training-50.png

Školení softwaru DIALux a DIALux evo. Více zde.

 

Výpočty osvětlení

icons8-light-automation-50.png

Výpočty osvětlení a proslunění budov a venkovních prostor. Více zde.

 

Návrhy osvětlení

icons8-ceiling-light-50.png

Vypracování profesionálních návrhů osvětlení. Více zde.

 

Dodávky osvětlení

icons8-delivered-50.png

Špičkové produkty, které si posvítí na Vaši práci.

Ovládání osvětlovací soustavy

svetelna soustava rizeni

Systém řízení osvětlovací soustavy je inteligentní síť založená na řešení zahrnující komunikaci mezi různými systémovými vstupy a výstupy související z řízením osvětlení s jedním nebo více centrálními výpočetními prvky. Systémy ovládání a řízení osvětlení jsou široce využívány jak ve vnitřních tak ve vnějších komerčních, průmyslových nebo obytných prostorech. Systémy by měly zajišťovat správný poměr umělého osvětlení tam, a kdy je to potřeba.

Systémy řízení osvětlení jsou zaměstnáni tím, aby dosáhli co největších úspor energií a zároveň splňovali potřeby na ně kladené. Ovládání osvětlovací soustavy se často zaměňuje za termín Chytré osvětlení (Smart Lighting).

Ovladače osvětlení vs Systémy ovládání osvětlení

Ovladače osvětlení se typicky používají jako samostatné zařízení k řízení osvětlení uvnitř jednoho prostoru. Tím jsou myšleny senzory pohybu, časovače, snímače denního osvětlení, které jsou napevno připojené, aby nezávisle ovládaly skupiny světel. Nastavení se provádí u každého prvku zvlášť.

Systémy ovládání osvětlení je inteligentní síť prvků řídící osvětlení. Obsahují zařízení jako relé, snímače pohybu, snímače denního osvětlení, různé světelné přepínače nebo dotykové obrazovky, a signály z dalších systémů budovy jako požární poplach a alarm. Nastavení těchto prvků je možné přímo z místa kde se nachází nebo z centrálního počítače, dotykové obrazovky či dotykového telefonu.

Přidaná hodnota

Hlavní výhody systému na ovládání osvětlení je možnost nastavit jakékoli svítidlo zvlášť po řízení celých skupin prvků z jednoho místa. Každá místnost může být naprogramována jinak a tak uspořit co nejvíce. Delší životnost zdrojů dosáhneme také utlumováním intenzity, když je například v prostoru dostatek světla skrze okna. Nové bezdrátové řešení řízení osvětlení přidá úsporu na jinak potřebných rozvodech a také možnost instalovat přepínače nebo senzory častěji.

Automatické ovládání

Systémy řízení osvětlení typicky poskytují možnost automaticky nastavit světelné prvky na základě dat:

Chronologicky (čas během dne)
Astronomicky (východ, západ slunce)
Snímání pohybů díky čidlům
Denní světlo díky senzorům denního světla
Alarm
Program (kombinace různých)

O nás

Společnost Top osvětlení s.r.o. působí na trhu s osvětlením již 7 let. Za tuto dobu jsme navázali spolupráci s velice významnými společnostmi v oboru osvětlování. Provádíme jako jediní, akreditované školení softwaru DIALux a DIALux evo, dále pak výpočty všech druhů osvětlení a proslunění. Pomáháme řadě firem s výběrem toho správného dodavatele svítidel. Specialitou jsou výpočty veřejného osvětlení a přisvětlení přechodů pro chodce.  

Světelná technika je poměrně specifický technický obor, který se stále dynamicky rozvíjí a návrh osvětlení vyžaduje široký přehled a orientaci v mnoha oborech i velmi dobrou znalost technických prostředků (světelných zdrojů, svítidel atd.).

Pro simulace výpočtů využíváme profesionální velice rychlé výpočetní stroje ve spojení se softwarem DIALUX, který dokáže zaručit velice přesné a detailní výstupy i pro ty nejnáročnější klienty. Není problém vytvořit renderované obrázky nového světelného systému či dokonce video z prostor kde svítidla navrhujeme.

Svítidla, která dodáváme ve spolupráci s našimi partnery, jsou námi testována a měřena. 

Není pro nás problém navrhnout světelnou soustavu s plným řízením pomocí protokolu DALI. Dodání systému, naprogramování, uvedení do provozu či zaškolení pracovníků.

Do průmyslových prostor navrhujeme robustní a vysoce výkonná svítidla s požadovaným krytím, která jsou osazena LED čipy nejvyšší kvality a proudovými zdroji značky MEANWELL. Tato kombinace zaručuje vysoký výkon a dlouhou životnost světelné soustavy. Svítidla dodáváme jak jednotlivě tak jako kompletní instalaci na klíč.  

Návrhy, výpočty a dodávky osvětlení. Školení DIALux. DALI řízení.