• DIALux evo 8.1
    DIALux evo 8.1
  • Výpočet osvětlení
    Výpočty osvětlení
  • DIALux školení
    DIALux školení

 

Školení DIALux

icons8-training-50.png

Školení softwaru DIALux a DIALux evo. Více zde.

 

Výpočty osvětlení

icons8-light-automation-50.png

Výpočty osvětlení a proslunění budov a venkovních prostor. Více zde.

 

Návrhy osvětlení

icons8-ceiling-light-50.png

Vypracování profesionálních návrhů osvětlení. Více zde.

 

Dodávky osvětlení

icons8-delivered-50.png

Špičkové produkty, které si posvítí na Vaši práci.

Katedrála Notre Dame osvícena pomocí LED

pariz-notredame-1

Známá Pařížská katedrála Notre Dame byla vybavena zbrusu novým osvětlením. Návrháři tvrdí, že instalace zviditelní spousty částí zahalených ve stínech katedrály.

Jeden z nejvýznamnějších prvků na světě – Katedrála Notre Dame musí ji navštívit každý návštěvník Paříže. Nyní ji mohou všichni návštěvníci prohlídnout za přítomnosti nového osvětlení. Hlavním cílem návrhářů byly místa, kde bylo velice špatné nasvícení nebo dokonce kompletní stín. Všechny lustry nyní nesou zdroje LED od společnosti Philips.

Před realizací byla celková spotřeba 140 kilowatthodin. Spotřeba elektřiny byla vysoká, protože otvírací časy katedrály jsou od 6 ráno do 7 odpoledne. Po výměně všech zdrojů za LED dosahuje maximální spotřeba jen 30 kilowatthodin.

Instalaci navrhl světelný designér a fotograf Armand Zadikian.

Katedrála Notre Dame je jedna z nejnavštěvovanější památka ve Francii. V roce 2013 ji navštívilo více než 13 milionů návštěvníků, což je v přepočtu 30.000 lidí denně. Minulý rok dostala katedrála i nové zvony k 850. výročí.

O nás

Společnost Top osvětlení s.r.o. působí na trhu s osvětlením již 7 let. Za tuto dobu jsme navázali spolupráci s velice významnými společnostmi v oboru osvětlování. Provádíme jako jediní, akreditované školení softwaru DIALux a DIALux evo, dále pak výpočty všech druhů osvětlení a proslunění. Pomáháme řadě firem s výběrem toho správného dodavatele svítidel. Specialitou jsou výpočty veřejného osvětlení a přisvětlení přechodů pro chodce.  

Světelná technika je poměrně specifický technický obor, který se stále dynamicky rozvíjí a návrh osvětlení vyžaduje široký přehled a orientaci v mnoha oborech i velmi dobrou znalost technických prostředků (světelných zdrojů, svítidel atd.).

Pro simulace výpočtů využíváme profesionální velice rychlé výpočetní stroje ve spojení se softwarem DIALUX, který dokáže zaručit velice přesné a detailní výstupy i pro ty nejnáročnější klienty. Není problém vytvořit renderované obrázky nového světelného systému či dokonce video z prostor kde svítidla navrhujeme.

Svítidla, která dodáváme ve spolupráci s našimi partnery, jsou námi testována a měřena. 

Není pro nás problém navrhnout světelnou soustavu s plným řízením pomocí protokolu DALI. Dodání systému, naprogramování, uvedení do provozu či zaškolení pracovníků.

Do průmyslových prostor navrhujeme robustní a vysoce výkonná svítidla s požadovaným krytím, která jsou osazena LED čipy nejvyšší kvality a proudovými zdroji značky MEANWELL. Tato kombinace zaručuje vysoký výkon a dlouhou životnost světelné soustavy. Svítidla dodáváme jak jednotlivě tak jako kompletní instalaci na klíč.  

Návrhy, výpočty a dodávky osvětlení. Školení DIALux. DALI řízení.