Eltodo prodává polovinu firmy podnikateli Sadílkovi

osvetleni_verejne_lampa_svetlo_sloupVlastníci elektrotechnické společnosti Eltodo, která kromě jiného spravuje osvětlení v Praze a dalších městech, prodají 50 procent akcií Liboru Sadílkovi. Transakci musí schválit antimonopolní úřad, uvedl mluvčí společnosti Jan Rafaj. Cenu nesdělil.

Eltodo bylo na prodej už loni. Celou firmu mělo získat konsorcium firem J&T a Natland Group. Majitelé firmy - majoritní vlastník je Libor Hájek a další akcionář je současný technický ředitel Jiří Řehák - však od prodeje na poslední chvíli couvli, ačkoliv Úřad pro ochranu hospodářské soutěže už transakci posvětil.

Hájek tehdy řekl, že nebyl spokojen s nabídnutou cenou. Zároveň ale už tehdy uvedl, že firma může být na prodej znovu.

Skupina Eltodo má na českém trhu dominantní postavení v oblasti dodávek systémů pro řízení dopravy, dodávek technologií pro veřejné osvětlení, v oblasti přenesené správy veřejného osvětlení a v oblasti služeb pro telekomunikační sítě. Skupina se skládá z jedenácti firem, z nichž nejvýznamnějšími jsou Eltodo EG, Eltodo Dopravní systémy, Eltodo-Citelum a Vegacom.

Mezi největší zakázky z poslední doby patří dodávka technologií pro silniční okruh kolem Prahy, dodávka technologií pro tunel Mrázovka nebo tunel Sitina v Bratislavě.

Eltodo zajišťuje přenesenou správu veřejného osvětlení ve více než 260 obcích v ČR a na Slovensku, mimo jiné v Praze, Liberci, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích nebo v Košicích. Je také dominantním dodavatelem společnosti Telefónica O2 v oblasti správy a servisu telekomunikačních sítí. Tržní obrat skupiny Eltodo v roce 2010 přesáhl čtyři miliardy korun.

zdroj idnes.cz