GE ukončí svoji činnost v oboru osvětlení a prodá divizi společnosti Savant Systems

GE logo

Společnost General Electric (GE) opouští své staleté podnikání s osvětlením oznámením ze dne 27. května 2020, že podepsala definitivní dohodu o prodeji osvětlovací divize společnosti Savant System. Finanční podrobnosti o obchodu nebyly oběma stranami prozrazeny.

Na základě dohody bude Savant System nadále používat značku GE a bude mít centrálu v Clevelandu v Ohiu. Očekává se, že transakce bude uzavřena do poloviny roku 2020 a po dokončení transakce převede na Savant více než 700 zaměstnanců.Společnost GE zaměřená na žárovky a zářivky má historii téměř 130 let a byla prvním výrobcem LED žárovek v oboru. Společnost však vykázala slabé ziskové rozpětí ve svém oboru osvětlení, protože na trh vstoupilo více konkurentů a přinesla tvrdší cenová konkurence. Společnost GE oznámila v roce 2018, že uzavře svůj obchod s osvětlením a prodá svou dceřinou společnost Inteligentní osvětlení Current, poháněnou společností GE, průmyslovým partnerům. Tato dohoda však nezahrnovala oblast spotřebitelského osvětlení společnosti GE Lighting.

Dva roky po oznámení ukončení podnikání v oblasti osvětlení uzavřela společnost GE dohodu s Savant Systems, dodavatelem inteligentních domů.