Odloženo: Light + Building se bude konat v září 2020

Vzhledem k rostoucímu rozšíření koronaviru v Evropě a po intenzivních konzultacích se Messe Frankfurt rozhodl odložit Light + Building. Mezi polovinou a koncem září 2020 se ve Frankfurtu nad Mohanem uskuteční přední světový veletrh osvětlení a technologie budov. Toto rozhodnutí podporují partneři spolupráce na mezinárodním veletrhu ZVEI a ZVEH.

Neočekávaný výskyt Covid-19 v Itálii od minulého víkendu vyžadoval novou analýzu situace v úzké spolupráci s úřady veřejného zdraví ve Frankfurtu. Byla požadována vícestupňová zdravotní kontrola u hostů z Číny, jejichž provedení by bylo pro Messe Frankfurt velmi náročné. Kromě toho se zavádí stále více cestovních omezení, což ztěžuje návštěvníkům i vystavovatelům účast na veletrhu. Organizátoři se proto rozhodli odložit Light + Building. Toto rozhodnutí podporují spolupracující partneři Light + Building, elektroinstalační firmy a pracovní skupiny pro světlo Ústřední asociace německého elektrotechnického průmyslu (ZVEI) a Ústřední asociace německých elektrikářů (ZVEH). Toto rozhodnutí podporují také přední italská sdružení. Po Německu pocházejí největší skupiny vystavovatelů a návštěvníků z Číny a Itálie.

Light + Building je nejdůležitějším místem setkání architektů, průmyslu, instalací a maloobchodu / velkoobchodů a projektantů. Jako inovační fórum a interdisciplinární tržiště nejen usnadňuje obchod a navazování kontaktů, ale také pomáhá zajistit udržitelnou budoucnost. Odvětví nezpochybnilo, že tuto platformu pro podnikání naprosto potřebuje. Messe Frankfurt proto chce zajistit, aby příležitosti vytvořené Light + Building zůstaly dostupné pro všechny účastníky trhu v aktuální sezóně. Light + Building 2020 se proto odkládá a bude se konat ve Frankfurtu nad Mohanem mezi polovinou a koncem září 2020.