Osram prodává SITECO Luminaires Business společnosti Stern Stewart Capital

SitecoOsram našel nového vlastníka pro firmu Siteco v Stern Stewart Capital. Stern Stewart Capital hodlá pokračovat v současném transformačním přístupu. Oddělení od společnosti Osram poskytuje podnikatelské svobodě společnosti Siteco. S odstraněním předchozích struktur skupiny se také zlepšila nákladová situace. S prodejem svítidel pokračuje Osram v transformaci na high-tech společnost.

 „Stern Stewart bude vykonávat podnikatelskou roli a nabídne Siteco a jeho zaměstnancům dobré vyhlídky,“ řekl Olaf Berlien, generální ředitel OSRAM Licht AG. „Tímto způsobem dokážeme zajistit strategickou a provozní kontinuitu Siteco, zatímco Osram pokračuje v posilování svého profilu jako mistra fotoniky.“ Z pohledu společnosti Stern Stewart Capital Siteco znamená inovativní světelnou techniku ​​vyvinutou a vyrobenou v Německu. „Těšíme se na poskytování podnikatelské podpory vysoce motivovanému týmu a managementu společnosti Siteco,“ řekl Markus Pertl, Managing Partner společnosti Stern Stewart Capital.

Obě strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat žádné finanční údaje o transakci. V předchozím fiskálním roce zaměstnával specialista na svítidla v Traunreutu v Německu asi 900 lidí a generoval příjmy více než 200 milionů eur. Díky své jasné úpravě byla společnost poprvé v letošním roce v operačním systému v černém. Nové vlastnictví nabízí zaměstnancům vynikající vyhlídky. V průběhu transakce společnost Osram a nový vlastník zajistí, že společnost má k dispozici pevné finanční zdroje. Společnost Stern Stewart Capital rovněž poskytla ujištění, že v následujících letech nebude od společnosti Siteco vyplácet žádné dividendy. Společnost Stern Stewart Capital byla založena partnery renomované strategické poradenské společnosti Stern Stewart & Co a je její investiční složkou. Stern Stewart & Co.

O společnosti SITECO

SITECO se opírá o více než 150 let historie v rámci německého osvětlovacího průmyslu a dnes je jedním z předních poskytovatelů osvětlení silnic, tunelů a stadionů, jakož i průmyslu, kanceláří a maloobchodu. SITECO znamená inovativní světelnou techniku ​​a kombinované světelné zkušenosti - od rozsáhlých projektů až po řešení zákaznických projektů. Řešení jsou kompatibilní s řídicími systémy a systémy pro správu dat, stejně jako s aplikacemi IoT díky rozsáhlému portfoliu LED svítidel, která zahrnují senzory, řídicí komponenty a inteligentní řízení osvětlení. Svítidla s technologií Tunable White podporují koncepty lidského osvětlení s dynamickými scénami osvětlení podle přirozeného denního světla. SITECO se tak zaměřuje na lidi a jejich potřeby a vytváří základ pro lepší kvalitu života, dnes i zítra. Centrála SITECO s vývojem a částí výroby se nachází v německém Traunreutu. Společnost má kolem 800 zaměstnanců. Další informace naleznete pod www.siteco.com .

O Stern Stewart Capital

Stern Stewart Capital je investiční fond Stern Stewart & Co . Společnost Stern Stewart Capital, která má své sídlo v Mnichově, byla založena v roce 2003 vlastním vedením společnosti Stern Stewart & Co. v New Yorku.