Řízení osvětlení: pohodlné a efektivní

rizeni osvetleniSvětelná technika je nezbytnou součástí technického vybavení budov. S profesionálním plánováním nabízí vysokou přidanou hodnotu pro operátory a uživatele. Inteligentní řízení osvětlení a použití LED umožňují řešení na míru: přizpůsobená požadakům, pohodlná a efektivní.

Včera bylo jen "zapnuto" a "vypnuto". Systémy řízení světla přinášejí správné světlo na správné místo - ve správný čas a ve správné intenzitě. Ať už je to vysoká intenzita osvětlení pro náročné vizuální úkoly, řízené osvětlení závislé na přítomnosti v průchodových prostorách nebo volitelné světelné scény, jako například „diskuse“ a „prezentace“ v zasedacích místnostech: dnes se osvětlení stále více přizpůsobuje specifickým požadavkům a osobním potřebám.

Dobré argumenty pro systém řízení osvětlení

Řízení osvětlení je také klíčem k větší udržitelnosti osvětlení. Pouze s elektronickým řízením mohou provozovatelé a uživatelé využívat všech výhod, které nabízejí moderní světelné zdroje, svítidla a ovládací zařízení.

  • Denní senzory světla, umělé osvětlení automaticky přizpůsobuje přirozenému světlu. Tím se ušetří až 80 procent energie ve srovnání se starými systémy z 80. let - s mnohem lepší kvalitou světla .
  • Detektory přítomnosti a snímače pohybu aktivují osvětlení vždy, když je použita místnost nebo zóna místnosti. Pomocí časovače se světlo automaticky vypne v nepřítomnosti - účinným prostředkem proti zbytečné spotřebě energie.
  • S uloženými světelnými scénami lze osvětlení rychle přizpůsobit měnícím se požadavkům - praktické řešení pro kanceláře nebo ve stravovacím průmyslu.
  • S ovládáním se světlo stává dynamickým; Jas a světlé barvy lze měnit podle potřeby. Takže ne jen realizovat zajímavé efekty v obchodním osvětlení, ale také realizovat osvětlení podle Human Centric Lighting Concept (HCL). Řešení HCL také berou v úvahu non-vizuální efekty lidí, kteří podporují světelný provoz po celý den: výkon a pohodu během dne, odpočinek a regeneraci v noci.