Slavnostní osvětlení sochy F. L. Riegra

socha_F._L._Riegra

V úterý 27. září schválila Rada městské části Praha 2 na svém řádném 15. jednání smlouvu o provozu a údržbě veřejného osvětlení památníku Františka Ladislava Riegra v Riegrových sadech.

František Ladislav Rieger (10. 12. 1818, Semily – 3. 3. 1903, Praha), jehož jméno sady nesou, byl český politik, publicista a spoluzakladatel Národní resp. Staročeské strany. Osvětlení památníku je součástí revitalizace jižní stráně Riegrových sadů (nad Polskou ulicí). Slavnostní osvětlení sestávající ze tří bodových světel bude mít na starosti společnost Eltodo-Citelum.

„Osvětlení památníku Františka Ladislava Riegra je důstojnou tečkou za revitalizací této části Riegrových sadů. Věřím, že nabytá důstojnost místo ochrání i před útoky vandalů,“ uvedl Václav Vondrášek, zástupce starosty MČ Praha 2 pro oblast výstavby a územního rozvoje, životního prostředí a dopravy. Světelná tělesa jsou v tuto chvíli ještě v majetku MČ Praha 2. Ta je daruje hlavnímu městu Praha, které by je mělo podle smlouvy z roku 1998 do půl roku předat společnosti Eltodo-Citelum.