Verbatim představuje novou řadu LED zdrojů nahrazujících Evropskou unií zakázané běžné žárovky

Verbatim-LEDConsumerRange

Praha, 25. července 2012 – Protože za méně než 60 dní bude v celé Evropské unii ukončen prodej klasických žárovek, představila společnost Verbatim kompletní řadu úsporných LED zdrojů pro domácnosti. Jejich cílem je uspokojit rostoucí poptávku po spolehlivém, vysoce kvalitním a energeticky úsporném osvětlení.

LED zdroje, mající až 25letou životnost, poskytují až 85 procent úspory energie oproti konvenčním žárovkám o srovnatelné světelné intenzitě. Jsou přímou a levnou náhradou za klasické žárovky, halogenové žárovky a kompaktní zářivky (CFL) pro celkové osvětlení.

Nová produktová řada společnosti Verbatim určená spotřebitelům se skládá z 13 kusů, včetně LED zdrojů nahrazujících 25W až 60W žárovky typu Classic A, 15W až 25W klasické žárovky typu Classic B (svíce), 25W a 20W bodové reflektory MR16 GU5.3 a PAR16. Barevné teploty mají v rozmezí od 2700 K do 3000 K a každý model má minimální index podání barev (CRI) 80. Jsou baleny ve výrazném zeleném obalu. Nová produktová řada LED zdrojů společnosti Verbatim určená spotřebitelům je k dostání v on-line obchodu společnosti Verbatim a prostřednictvím velko- a maloobchodníků s elektro produkty.

"Od 1. září 2012 zakazují právní předpisy Evropské unie výrobu a dovoz všech klasických žárovek. Z toho důvodu Verbatim doplňuje své produktové portfolio, aby vyšel vstříc zvyšujícím se požadavkům na spolehlivé a výkonné LED osvětlení. LED technologie je nejlepší dostupná energeticky úsporná alternativa pro nahrazení tradičních žárovek. Na rozdíl od kompaktních fluorescenčních zářivek nabízejí LED zdroje až dvojnásobnou životnost, svítí okamžitě po zapnutí a neobsahují nebezpečné látky, jako je rtuť," vysvětluje Jeanine Chrobak-Kando, Business Development Manager, LED EUMEA, Verbatim.

Pět LED zdrojů této nové řady jsou náhrady klasických žárovek typu Classic A pro 220-240V síťové napájení. LED žárovky mají příkon mezi 4W a 11W a jsou alternativou klasických 25W až 60W žárovek. 11W model má světelný tok 810 lumenů a 4W model 250 lumenů. Všechny zdroje jsou dostupné buď s E27 (šroubovací) nebo B22 (bajonet) paticí, s výjimkou stmívatelného 9W modelu vyrobeného pouze se šroubovacím závitem E27.

Nová řada obsahuje dva LED zdroje typu svíce se závitem E14 pro celkové nebo náladové osvětlení, vhodné zejména pro noční stolky nebo stolní lampy v domácnostech. Transparentní 3,5 W model nahrazuje tradiční 15W žárovku, zatímco matná 4W verze slouží jako alternativa pro 25W žárovku. Dva 4W LED zdroje ve tvaru kapky (droplet) s E14 nebo E27 závitem jsou také k dispozici.

Spotřebitelé si mohou vybrat mezi dvěma MR16 bodovými reflektory pro GU5.3 patice. 4W model má úhel vyzařování 20 stupňů a 6W verze 25 stupňů. Oba bodové reflektory jsou ideální pro zvýraznění obrazů v obývacích pokojích nebo pro osvětlení koupelen. Ideální pro akcentující osvětlení v kuchyních, ložnicích nebo na chodbách je 4W model PAR 16 GU10 LED nahrazující 20W klasické žárovky a dodávající 180 lumenů světelného toku, zatímco 4W model LED R50 pro E14 se stejným světleným tokem kompletuje celou řadu.

V Evropě tvoří osvětlení v domácnostech celkem asi 20 procent celkové spotřeby elektrické energie. Přechod na pokročilou LED technologii společnosti Verbatim, která vychází z desetiletých zkušeností mateřské korporace Mitsubishi Chemical, přináší výrazné snížení spotřeby energie a uhlíkové stopy.