Více nestability, dodavatelé vzácných zemin zastavili dodávky

LED-Fluorescent-Tube-Light-T8

Světelný průmysl čeká další nestabilita, Čína jako největší dodavatel vzácných zemin pozastavila výrobu ve snaze vyhnat ceny.

Státem vlastněná společnost Baotou Iron a Steel Group, které ovládají 60 procent z Čínského trhu se vzácnými zeminami, pozastavili výrobu na jeden měsíc. Čeká se velké zdražení.

 

 

GE Lighting nedávno oznámil, že cena Lanthanu (důležitá součást energeticky úsporného osvětlení) se zvýšila až o 2000 procent od začátku roku. „Nemyslím si, že se věci uklidní až do roku 2013“, uvedl prezident GE Lighting, Phil Marshall „ Čekáme, až budou připraveny americké doly s dodávkami. Do té doby, to bude stále velice obtížné.“

Vzácné zeminy nalezeny v Afghánistánu…

US Geological Survey (USGS) oznámila, že odhalila jedno z největších ložisek vzácných zemin. Zatím tým USGS zmapoval 1,3 miliardy tun hornin v regionu a odhaduje, že mají dost nalezených vzácných zemin, aby naplnili celosvětové dodávky po dobu deseti let. Objev vyvolal obrovský zájem u těžebních společností a mohl by být klíčem k budoucí prosperitě Afghánistánu.