DIALux evo 3 pod lupou

Nová verze DIALux evo 3 je venku 24 hodin a my Vám přinášíme pár postřehů. Sice je tato verze již oficiální, ale nemohu si pomoci, nám připadá stále dost nedodělaná a neodladěná, je zde stále co dohánět aby se rovnala verzi 4. Jasná výhoda hned ze začátku je, že existují už dvě verze a to 32 bit a 64 bit. Nová 64 bitová verze dovoluje modelovat složitější scény díky využití více paměti RAM. Každopádne 64 bitová verze nepodporuje importování projektů z DIALuxu 4. Na jednom počítači není možné mít nainstalované obě verze, ale projekty vytvořené v 32 bitové verzi se dají otevřít v 64 bitové a naopak.

 

1

 

Ještě se vrátím k průběhu instalace, která informuje o minimálních požadavcích DIALux evo 3. 2GB RAM, grafika podporující DirectX 10 s 1GB RAM (32bit barevná hloubka) a 1GB na HDD, připojení k internetu.

 

2

 

Při prvním spuštění Vás přivítá upravený průvodce. Přidána byla možnost Scheme editor (osvětlení silnic) a jednoduché plánování vnitřku.

 

3

 

Jednoduché plánování vnitřku je to samé jako ve verzi 4 rychlý průvodce místností. Zdá se že tato část je nějaká nedodělaná a levá část menu není kompletně zarovnaná vlevo, ale v pravo a musí se celý panel posunout, aby byl vidět.

 

4

 

5

 

Na další novinky se podíváme v další kapitole, kterou připravujeme.