DIALux evo 9 - jednouchá navigace pro venkovní plochy

exteriorDIALux evo 8.1 byl představen nedávno. Pro nás platí pravidlo, že pokud je jedna verze vydaná, pracuje se usilovně na verzi další. Již nyní vývojáři plně pracují na nové verzi DIALux evo 9, která přijde na trh v polovině roku 2019.


Vždy v čas představujeme nové možnosti a vlastnosti programu. Tentokrát se zaměříme na návrhy osvětlení pro venkovní plochy. V předchozích verzích nebyla žádná specifická informace pro venkovní plochy ani žádný pohled v CAD. Toto se změní v nové verzi. Následují příklad ukazuje jak bude vlastnost fungovat.


Návrhář osvětlení bude chtít osvětlit dvě parkovací místa vedle budovy. Po naimportování DWG výkresu do DIALuxu, uživatel může vytvořit venkovní plochu pro každé parkoviště pro osvětlení a pojmenování. V tomto případě návrhář zvolil parkovací stání levé a parkovací stání pravé. Oboje jsou nyní v navigačním menu. Přístup do ploch je nyní velice snadný.

csm HU Feature Auszenraumdoku Body1 EN 95bf728d59


Po umístění svítidel můžeme spustit výpočet. Zde je také inovace: S touto aktualizací je umožněn návrháři rychlý výpočet pro venkovní plochy. Výsledky se pak rovnou zobrazí na ploše.

csm HU Feature Auszenraumdoku Body2 EN 9c7bde8a93


Obě výpočetní plochy jsou automatiky transformovány do dokumentace. V souhrnu naleznete všechny potřebné výsledky pro danou plochu jako je rozmístění svítidel, počet svítidel a nebo spotřeba.

csm HU Feature Auszenraumdoku Body3 EN 1f1f13a1ea