DWG import asistent 2.0 – DIALux evo 8.1

V následujících dnech bude uvolněna pro veřejnost nová verze softwaru pro návrh osvětlení. Nyní Vám přinášíme náhled na nové vlastnosti v DIALux evo 8.1. Tentokrát se zaměříme na vylepšení a zjednodušení importů DWG souborů.

DWG výkresy obsahují mnoho kót s délkami, které někdy kolidují s jednotkami v kterém DWG výkres je. Většina výkresů nemá žádné zobrazení v jakých jednotkách konkrétní výkres kreslen, zda v metrech, milimetrech nebo centimetrech. Zde vznikají hned na začátku problémy s návrhem. Pokud nejsou jednotky správně nastaveny od začátku návrhu, musí návrhář osvětlení začít od začátku znova.

Nový DWG importovací asistent předchozí těmto problémům od samého začátku. Jakmile DWG naimportujete, zobrazí se okno s následujícími kroky.

Kok 1.
Návrhář definuje souřadnicový systém v DWG plánu nastavením rotace.

csm HU DWG Body1 cc3c36b0ee

Krok2.
Jsou dvě metody nastavení měřítka:

Návrhář může kliknout na známou kótu a zadá pak její délku a DIALux už sám nastaví požadované měřítko tak jak bylo přesně změřeno.

csm HU DWG Body2 cdb929931d

Druhá možnost je pokud návrhář rovnou zná měřítko výkresu, nastavením jako v minulosti.

csm HU DWG Body3 12807e0d75

Notifikace:

V nové verzi bude také nové okno pro zprávy, které bude velice důležité pro různé zprávy o situaci návrhu. Pokud je měřítko výkresu nataveno špatně po průchodu asistenta, z důvodu například překliku a zadání špatné hodnoty kóty DIALux upozorní, že oblast je například moc malá nebo moc velká. V dalších verzích budou tyto upozornění přibývat a měli by pomáhat upozorňovat na chyby při návrhu.

csm HU DWG Body4 06556a208c