Jednotný datový formát pro návrh osvětlení

dialux reluxDIAL a RELUX společně plánují vyvinout nový, otevřený datový formát pro svítidla a senzory, které mohou být využity mimo jiné ve dvou programech osvětlení firmy DIALux (DIAL) a RELUX.

Budoucnost spočívá v digitálních procesech: to je důvod, proč uživatelé a průmysl kladou rostoucí nároky na elektronická data o výrobcích. Metody digitálního plánování, například BIM, vyžadují, aby byla data zpracovávána jednotně. Tyto dvě společnosti chtějí tyto výzvy řešit otevřeným datovým formátem pro účely importu a dalšího zpracování.

Ve srovnání s často používanými formáty IES a LDT bude nový formát dat obsahovat podrobnější informace o produktu. To může být ve formě parametrů, jako je geometrie, fotometrie, texty, obrázky produktu, dynamické řízení a ovladatelnost.

Otevřený formát dat má mnoho výhod pro světelné designéry i výrobce. Výrobci, kteří se aktivně podílejí na procesu vývoje, potřebují pouze jeden formát pro dva programy světelného designu DIALux a RELUX. To zlepšuje kvalitu dat dostupných na trhu a činí jej aktuálnějším. Kromě toho lze produkty v procesu plánování simulovat ještě realističtěji.

"DIALux je výkonný a otevřený produkt s otevřeným datovým formátem. S DIALuxem chceme usnadnit život návrhářům a výrobcům," říká Dieter Polle, CEO DIAL GmbH.

„Cílem je standardizovat tvorbu produktových dat a průběžně ji přizpůsobovat požadavkům, aby bylo zajištěno hladké zpracování vysoké kvality. " říká Markus Hegi, CEO & Partner of RELUX Informatik AG.

Partneři spolupráce začnou pracovat letos v tomto roce a společně podávají zprávy o současném stavu spolupráce.