Rychlejší výpočet podrobných objektů 3ds

csm HU Schnelle Berechnung Body 144ecfce481Ať už se jedná o nábytek, výzdobu nebo rostliny, mnoho návrhářů osvětlení používá 3ds objekty v projektech DIALux, aby lépe prezentovaly realitu. V závislosti na jejich počtu nebo velikosti mají tyto objekty velký vliv na dobu výpočtu projektu. Abychom ušetřili čas výpočtu a zlepšili vizualizaci objektů, naši vývojáři zavedli novou metodu výpočtu pro verzi DIALux evo 9 (k dispozici od poloviny roku).

Osvědčená fotonová metoda

Současná metoda v aplikaci DIALux umožňuje určit osvětlení celých budov, včetně venkovních scén při zohlednění reflexních a průhledných materiálů. Výsledky světelných scén jsou shromažďovány odděleně a použité skupiny svítidel mohou být později upraveny z hlediska stmívání a barvy světla. Důležité pro uživatele jsou krátké doby výpočtu, využití paměti a věrohodné a přesné výsledky. Zde používaná metoda vysílání fotonů je dobře prokázána a neustále se zlepšuje.

Komplexní objekty s četnými malými povrchy jsou však pro danou metodu skutečnou výzvou. Jelikož není možné zaručit, že tyto plochy jsou vždy zasaženy virtuálními fotony, jsou často zobrazovány černě. To nemá žádný vliv na přesnost obecných výsledků, ale přesto vede k nehezkým reprezentacím scény. Navíc tyto malé plochy zpomalují shromažďování výsledků a následné ztlumení scén svítidel ve světelných scénách.

csm HU Schnelle Berechnung Body 144ecfce48

V DIALux evo 9 je předchozí výpočetní metoda vylepšena speciálním procesem, který zachycuje podrobné objekty do zvláštního účtu.

Zvýšení a zrychlení předchozí metody výpočtu

V DIALux evo 9 je předchozí výpočetní metoda vylepšena speciálním procesem, který zachycuje podrobné objekty do zvláštního účtu. To není jen prospěšné pro výpočet rychlosti a následné úpravy světelných scén, ale také vede k obecnému zlepšení v prezentaci detailních objektů s mnoha povrchy v CAD.

Na rozdíl od výsledků dosažených pomocí nastavení "Zjednodušené osvětlení nábytku a předmětů", s touto vylepšenou metodou by měl být světelný efekt na povrchu objektu zobrazen co nejrealističtěji. Proto nová metoda výpočtu zlepšuje zejména vizualizaci scény.
Aktuální verze aplikace DIALux evo 8.1 je k dispozici ke stažení. DIALux evo 9 se objeví v polovině roku.