Světelný návrh kdykoli a kdekoli na chytrém telefonu nebo na tabletu

dialux mobile

Do DIALux rodiny se přidává novinka v podobě mobilní aplikace. Díky této aplikaci bude možné navrhovat osvětlení přímo na stavbě a to za pomoci telefonu nebo tabletu. Thorsten Kock, softwarový vývojář vysvětluje, na co se v nové aplikaci můžete těšit.

Jak DIALux Mobile pracuje?

Návrhář nyní může díky informacím přímo z místa navrhnout světelnou soustavu. Dostává okamžitě informace o počtu potřebných svítidel, jejich pozici a další informace zda soustava splnila například potřebné normy. V prvním kroku může uživatel definovat rozměry místnosti a v profilu nastavit požadované hodnoty. Samozřejmě nechybí také nastavení všech odrazivostí a udržovacího činitele. V druhém kroku uživatel vybere přesný typ svítidel z online databáze. Poté se provede potřebný výpočet přímo na mobilním telefonu nebo tabletu a okamžitě je možné číst výsledky. Výsledky jsou seřazeny v souhrnu s plánem a potřebným počtem svítidel.

Jaké jsou přínosy této aplikace?

Díky tomu že máte mobilní telefon vždy při sobě, je možné provést výpočty přímo na místě. Ideální pro návrháře, kteří se pohybují přímo na stavbě a rovnou probírat situaci se zákazníkem. Další bonus je, že data svítidel jsou aktuální a doručené přímo od dodavatele.

Kdy bude možné aplikace DIALux Mobile stáhnout?

K dispozici bude v polovině roku 2018. Poté bude umístěna na klasické obchody jako App Store a Google Play Store. Přesné datum zveřejněné bude upřesněno v dalších zprávách. První ukázky aplikace můžete vidět na právě probíhajícím veletrhu Light and Building na stánku DIALux a to dvakrát denně od 10.00 a 15.00 hodin.